چند نکته درباره قناری

چند نکته در مورد قناری

۱-بهترین زمان واسه خریدن قناری برای جوجه کشی و ازدیاد نسل پاییز است .
۲-
الزاما باید جفت ها حداقل شش هفته قبل از اغاز دوره جفت گیری انتخاب و آماده بهره برداری
شود . در طول این مدت جفت ها در عین حال قادر خواهند بود تا خود را با آب و هوا و شرایط
محیطی موجود وقف داده و با آرامش خاطر جفت گیری کنند .
۳-
قناری داران با تجربه ترجیح می دهند پرنده هایی را جهت جفت گیری به کار گیرند که در رده مختلف سنی قرار دارند . مثلا یک نر جوان با ماده ای که متجاوز از یک سال عمر کرده است را با هم قرار می دهند و یا بالعکس . چون تجربه ای که پرنده سالخورده داره موجب میشه تا مراحل جفت گیری به آسانی طی بشه .
۴-به طور معمول می توان دو جوجه کشی در سال را حد طبیعی دانست .

۶-در هنگام خرید برای شناسایی جنس و قدرت باروری پرنده :
پرنده را گرفته و با دهان به پرهای ناحیه شکم قناری بدمید یک پرنده سالم نر که آمادگی لازم واسه جفت گیری رو داره دارای زائده خاصی (spike) در اطراف کلوآک یا ناحیه مقعدی( (cloacaاست که این زائده به صورت یک برجستگی در پرنده آماده واسه جفت گیری به وضوح دیده می شود .ناحیه شکمی کمی فرو رفته بوده و دارای رنگ گوشت طبیعی می باشد
چنانچه روده ها متورم بوده و به وضوح در زیر پوست قابل رویت باشه (احتمالا به رنگ قرمز و ملتهب ) می توان یقین حاصل نمود که پرنده بیمار است . استخوان جناغی باید کاملا به وسیله عضلات جانبی در میان گرفته شده باشد و با تماس نوک انگشتان باید احساس شود که تمامی ناحیه سینه پر و فاقد حفره و فرو رفتگی باشد.چنانچه استخوان جناغ به صورت یک استخوان تیز بیرون زده باشه نشانه بارزی از لاغری مفرط پرنده است و یک چنین پرنده ای را می توان بیمار و نامناسب تشخیص داد .
بدن پرنده ماده تا حدی کشیده تر بوده و ناحیه مقعد یا کلوآک آن به واضحی پرنده نر نیست چنانچه
در ناحیه مزبور برجستگی دیده شود بیشتر متوجه دم پرنده است .

 

/ 0 نظر / 17 بازدید