ایام تکثیرقناری

نکاتی راجع به تکثیر قناری

 

سلام دوستان.امیدوارم خوش و خرم باشید.

یکی از مسائل شایع این ایام تکثیر قناریه که البته فصل اونهم همین ایامه. تا تقریبا خرداد ماه سال بعد....

 


به خاطر اهمیت موضوع و همچنین سئوالاتی که هم در وبلاگ و هم از طریق تماسهای تلفنی دوستان داشتند به نظرم رسید مطالبی رو در اینجا بنویسم. امیدوارم که به دردتون بخوره.

1- یادتون باشه که قناریهای آماده رو با هم جفت کنید تا کمتر دچار دردسر شید.

2- وقتی جفت کردین سریع چال رو نذارین. لااقل 5 روز بعد چال رو بذارین. حتی اگه جفت شدن قناریها رو هم دیده باشین.

3- پنبه ها رو به چال بچسبونید. از پنبه مناسب این کار استفاده کنید.

4- به هیچ وجه چال رو تغییر ندین. حتی جای اون رو هم عوض نکنید.

5- محل قفس ثابت باشه و اون رو جابجا نکنید.

6- از سرک کشیدن به قفس پرهیز کنید. سعی کنید محیط آرومی براشون ایجاد کنید.

7- اگه چند قفس دارید طوری اونها رو قرار بدین که حتی الامکان به هم نزدیک نباشن. اگه چاره ای نداشتین و مجبورین قناریهاتون در قفس هایی کنار هم باشن بینشون رو چیزی بذارین که همدیگه رو نبینن. یعنی جفت شما احساس امنیت بیشتری کرده و متوجه این نشن که کنارشون قناری دیگه ای هست.البته شنیدن صدای قناری که کنار قفس اونهاست اشکالی نداره.

8- تا یک ماه بذارین قناری ها کنار هم باشن. اگه بعد یکماه جفت نشدن اونوقت جداشون کنید. البته این رو هم بگم که ممکنه حتی بعد یک ماه جفت برن.

مدت جفتگیری ماده و تخم گذاشتن اون بستگی داره به آمادگی اون. هرقدر بیشتر آماده باشه زودتر تخم می ذاره.به هر حال مدت یکماه وقت مناسبیه که من به نظرم می رسه .

9- برنامه غذایی اونها همونی باشه که در بخش صفحات وبلاگ نوشتم.علاوه بر اون بهتره هفته ای دو الی سه مرتبه روزانه 3 قطره مولتی ویتامین بدین.

10- اینکه موقع جفت کردن قناریها کمی با هم نزاع می کنن( اگر چه ما فکر می کنیم نزاعه. در واقع آشنا شدن با هم هست) طبیعیه . این حالت ممکنه در ادامه کم بشه اما باز هم ممکنه در مواقعی اتفاق بیفته. این موضوع هیچ جای نگرانی نداره. نکنه به خاطر اینکه نر دنبال ماده می کنه یا برا هم خیز برمیدارن اونها رو جدا کنید.

منبع:زردقناری

عکس قناری نر بادوماده

اینم یه عکس ازجفت کردن دوماده قناری با یه نر

/ 5 نظر / 101 بازدید
علیرضا

سلام ییه احوالت؟ خوبی ایشلا؟ بگم وبلاگت خیلی بهم رختس. کل نوشتیا و عکسا و چیا کل سر یکدو و درهم برهمن. ندونم کامپیوتر مو ایطوره یا کلا ایطوره؟ قسمت نظراته هم زور م شلق پلقی جسم. فقط پسندمی عکس سرباز گشنیزه زیه بالا وبلاگت. حقا که دسبیلیه هیسی[نیشخند]

علی ملکوتی

سلام یه یه علی رضا ممنونو که اومی.هه بیو.بل مارکنیدمش[قلب][راک][چشمک]

محمد هادی

سلام . حالت چجوره .خوبی داداش . عالیه همینجوری ادامه بده[دست]

رضا

راستي صفحه وبلاگت خوب بارگذاري نميشه بهم ريخته.