دوران تولک وپرریزی قناری

1گرمای تابستان
سلام به همه دوستان

امیدوارم خوب و سلامت باشین.

بازم فصل گرما رسید و امراض مختلفی گریبانگیر پرندگان شده.

یادتون باشه که از دادن دانه‌های گرم و غذاهای گرم مثل تخم‌مرغ به قناری شدیدا پرهیز کنید .

همچنین در هفته چندبار حمام کردن قناری بد نیست . به شرطی که در معرض مستقیم باد قرار نگیره. یادتون باشه که در هیچ شرایطی نباید قناری در معرض مستقیم باد قرار بگیره.

دادن برگ کاهو و تخم کاهو هم در این فصل خوبه. البته کاهو را خوب شسته و بعد از اینکه خشک کردید به قناری بدین.

یادتون باشه در این فصل قفس نگه‌داری پرندگان اگر مرتب و به موقع تمیز نشود محل مستعدی برای جمع شدن کنه و حشرات موذی شده و این حشرات هم آفت جان پرندگان می‌شوند.

از طرفی کثیفی قفس‌ها موجب بوجود‌ آمدن بیماریهای مختلفی مثل بیماریهای گوارشی در پرنده می‌شود.

و نکته آخر اینکه لازم نیست که قناریها را در قفسهای جداگانه نگه‌داری کنین. در این ایام چون قناریها را جفت نمی کنن خوبه که در یک قفس چند قناری با هم نگه‌داری بشه. البته جوجه‌ها با هم. ماده ها با هم و نرها باهم.

تعداد قناریها در یک قفس بستگی به اندازه اون داره. و در قفسهای معمولی که حدود ??در?? هست ? تا ? قناری کافیه

این مراحل بسته به نوع نگهداری و تغذیه قناری و نیز خود قناری متفاوته. پس اگه قناری شما این مراحل رو پشت سر می ذاره مشکلی نخواهد داشت.


زمانی که قناری پرهاش در حال ریختن هست اول پرهای نرم و بعد شاهبال ها رو می ریزه.

وقتی دم قناری کاملا در اومد و به قول معروف تخت کرد و روی سر قناری پرها به شکل ریز ریز و سوزنی شکل نبود دوران پرریزی تموم میشه. البته در این زمان دیگه پری از قناری ریخته نخواهد شد.

بعد از این زمان تازه قناری شروع به آماده شدن می کنه. بعد که قرص خون شد و آماده جفت شدن شد باید اقدام به جفت کردن نمود

 

 

/ 6 نظر / 57 بازدید
کسب درآمد متفاوت بدون کلیک خودتان انتخاب کنید!

سلام دوست عزيز ضمن تبريک براي سايت قشنگت لطفا متن زير رو بخون: CN3 تنها راه کسب درآمد حرفه اي از اينترنت ماهيانه 500 هزار تومان بدون هيچ کليک يا سايت پرداخت به ازاي کليک بدون نياز به ايگلد ، پي پال و ... پرداخت در بانک هاي ايراني ابتدا محصول را تحويل بگيريد سپس مبلغ آن را بپردازيد. توجه: اين طرح فقط تا آخر مرداد ماه سال 1388 است من خودم در حال حاضر پس از دو هفته کارکردن 80,000 تومان به حسابم واريز شد واقعا دارم از خوشحالي پر درمي آورم! بدون حتي 1 نفر زيرمجموعه گيري! لطفا براي اطلاعات بيشتر به آدرس سايت ما مراجعه کنيد

هادی

سلام . بسیار عالی[گل] . شرمنده دیر سر زدم اخه شلوغه ، سرمو میگم . ممنون از نظراتت [گل][گل]

ستاره

___####___سلام_________________________ ___####_ممنون ازديدارت____________________________ ___####__خوشحالم ميكني ____________________________ ___####بامتن جديد درخدمتم______________________________ ___####_عالي بود نوشته ات____________________________ ___####حق يارت ومنتظرتم_________________________________ ___####______###______###_______________ -########__#####___#####_____________ ___________#######__######______________ __________################______________ __________################______________ ___________###############______________ ____________#############_______________ _____________###########_____###___###__ ______________#########______###___###__ _____________ __#######_______###___###__ ________________#####________###___###__ __ ______________###_________###___###__ _________________#___________#######___ _____________________________#####__

هادی

سلام علی اقا خیلی مخلصیم . راستش من از جوجه مینا اطلاع زیادی ندارم ولیکن فکر کنم استعداد خوبی واسه سخنگویی داشته باشه . در مورد مرغ مینا چند تا پست هم گذاشتم و اطلاعاتم در موردش زیاد نیست ولیکن اگه خریدی حسابی روش کار کن و مواظبش باش مطمئنا به نتیجه میرسی .

حمیدرضا بچه اهواز

بوکس زنان= عروسک بازی مردان بوکس زنان در ایران؟ واقعیت دارد؟ چه عوارضی دارد؟ امشب مطلبی در این مورد را در وبلاگ حمیدرضا سیدمحمدی بخوانید.

امین

salam in webe mane canarys.vcp.ir mano belink ba name الوند قناریva bego ta belinkamet